Рідкий акрил, або як його ще називають наливний акрил — це двокомпонентна фарба, якою майстер відновлює нову поверхню ванни, яка зовні і в процесі експлуатації буде подібною до заводської емалі, але не матиме ніякого відношення до сучасного виробу, такого як акрил. Такий спосіб дозволяє відновити стару ванн без демонтажу.
Отримати нову акрилову ванну, НЕ демонтуючи стару чавунну — можливо.
Рідкий акрил дає змогу домогтися яскравої білизни та глянсового блиску після закінчення роботи майстра, на відмінно від емалювання старої ванни пензлем. Ефект білизни та глянсу зберігається упродовж декількох років. А з часом відреставрована поверхня має здатність тьмяніти й жовкнути, — через ту причину, що всі наливні матеріали двокомпонентні, а всі епоксидні матеріали з часом жовкнуть.
Наливний акрил для реставрації ванни дає змогу кожному клієнту замовити покриття іншого кольору, не залежно від попереднього заводського покриття. В асортименті виробників є колірні пасти, які додають в білу епоксидну основу. Але потрібно пам’ятати, що додавання кольору погіршує якість матеріалу і це негативно відіб’ється в процесі експлуатації. Матеріал з великою кількістю колірної пасти стає більш крихкий.
Рідкий акрил допомагає на дні ванни заповнити всі сколи та нерівності рельєфу. А, як правило, чавунні ванни й стальні також на поверхні старої емалі мають пошкодження, такі як глибокі сколи та тріщини. Але наливний матеріал для ванн не спроможний на вертикальних поверхнях перекрити сколи та заводські нерівності. В такому випадку сколи на ванні необхідно шпаклювати, а заводські дефекти так і залишаться помітними.
Наливний рідкий акрил для реставрації ванни не має різкого токсичного запаху. З цього приводу, більшість майстрів роботу виконують без респіраторів, а замовники завжди залишаються у квартирі під час виконання робіт. Але потрібно пам’ятати, що ці матеріали виготовлені на основі епоксидної смоли й не мають жодних міжнародних сертифікатів на відміну від акрилового вкладишу який виготовлений з австрійського сантехнічного акрилу.
Догляд за ванною, після покриття способом «Наливна ванна», для тих хто зневірився упорядковувати стару емальовану ванну — це суцільне задоволення. Таке покриття легко миється рідким гелевим миючим засобом для миття посуду й поролоновою губкою. Покриття не можна мити миючими засобами які містять хлор, абразив та кислоту. На відміну від акрилової вставки таке покриття не можливо полірувати, оскільки рідкий акрил не є акрилом, та має пористу структуру в нутрі.
Нанести рідкий акрил на ванну, на її застарілу поверхню — це процес, який займає небагато часу. Більшу частину часу займає саме підготовка поверхні ще до нанесення самої емалі. Матеріал наноситься в один шар, після чого залишається лише дочекатися його затвердіння. Виробники пропонують різновиди, термін висихання яких коливається від 2 діб до 8 годин. Але як відома, то повна кристалізація епоксидів відбувається не раніше чим через 7 діб.
Рідкий акрил після висихання тримається досить міцно, якщо в процесі підготовки не були допущені технічні помилки майстра. Його поверхня не тріскається від випадкових ударів миючих засобів і душової лійки. Для безпечного користування на дно необхідно застелити силіконовий коврик. Наливний акрил витримує великі навантаження і надійно тримається на поверхні ванни упродовж гарантійного терміну і не відшаровується як покриття після емалювання.
Спосіб «наливна ванна» прийшла на зміну застарілому способу «емалювання». Щоб не фарбувати стару поверхню епоксидною емаллю, виконавці розпочали наносити цю ж емаль наливним методом. А сам матеріал назвали: рідкий акрил, наливний акрил, стакрил і т.д., для того, щоб бути співзвучним з професійною технологією відновлення старих ванн де використовується АКРИЛова ванна-вставка. Але після цього наливний матеріал так і не стала акрилом.
Для нанесення рідкого акрилу на реставровану поверхню не потрібні інструменти, які використовують при емалюванні. Кисті та валики, які використовують для фарбування, можуть залишати на поверхні розводи й ворсу, — наливний спосіб цього не потребує. Пластичний матеріал вирівнюється самостійно, завдяки чому поверхня, покрита ним, відрізняється від емальованої поверхні, але далека від якості яку можна отримати встановивши акриловий вкладиш.
Реставрація ванни рідким акрилом — це не лише оновлена поверхня на ванні, але також функціональний наливний куточок між її бортами та стіною. У цьому місці завжди затримується волога і з’являється цвіль, а в результаті неприємний запах. Але наливний куточок з акрилу не дає цілісний та охайний вигляд після реставрації. В такому випадку необхідно наклеїти акриловий куточок, який перешкоджає розвитку грибка і плісняви.
Реставрація ванни наливним методом, як і, так званий наливний рідкий акрил доступні за ціною, і знаходяться в одному ціновому сегменті зі способом «емалювання ванни», — різниця не суттєва в $10-20. Чого не можна сказати за технологію «Ванна в ванні», яка кардинально відрізняється як в ціні, так і по якості. Якщо емалеве покриття служить 1-2 роки, а наливне до 5 років, то акрилова вставка до 30 років — вигода застосування Акрилового Вкладишу стає очевидною і незаперечною.