restvann.com.ua

Емалювання ванн

Усі мають про це знати, що, коли мова йде про емалювання ванни, то ефект буде кардинально відрізнятися за якістю від заводської емалі, нанесеної в заводських умовах. Реставрація ванни в домашніх умовах виконується епоксидною емалью, яка насправді є просто фарбою з відповідними властивостями. Про це має знати кожен і не надіятись на диво після фарбування старої ванни.

Наливна ванна

Залишити заявку на безкоштовний виїзд майстра

Чавунні ванни, покриті емаллю — незмінний атрибут санвузлів зразка радянського періоду. Багато з них до цих пір стоять в ванних кімнатах, служачи мешканцям вже не одне десятиліття. Зовнішній вигляд вони мають відповідний, проте розлучатися з чавунними ваннами поспішають далеко не всі власники квартир. Стійкий, довговічний і міцний чавун для багатьох вважається синонімом надійності, тому такі ванни стоять в санвузлах, незважаючи на свій досить непрезентабельний вигляд.

Ванна до ремонту

Емаль, якою покривають чавунні ванни, має істотний недолік — при всій своїй твердості вона дуже тендітна. Будь випадковий удар, впав у ванну флакон або душова лійка призводять до утворення тріщин; від більш серйозних впливів з’являються відколи й відшарування матеріалу. В утворені дефекти поверхні в’їдаються забруднення і іржа, через що утримувати ванну в чистоті і підтримувати гігієну стає складно. Крім того, вона стає неприємною на дотик, шорсткою і навіть небезпечною, коли є відколи з гострими краями. Якщо емальована поверхня застаріла, поцяткована дрібними і глибокими ушкодженнями, покрита плямами і іржею, стала виглядати гнітюче і псувати весь вигляд санвузла, варто задуматися про її оновлення.

Емаль для реставрації ванни

Якщо заміна ванни не входить в плани мешканців, то цілком можливо поліпшити зовнішній вигляд купелі, що встановлена в санвузлі. Для цього доступні різні способи, кожен з яких має свої особливості. Одним з поширених, випробуваних багатьма способів є нанесення на поверхню нового шару емалі. Він дозволяє повернути білизну, надати блиск і позбутися від візуальних дефектів.

Поширені марки епоксидної емалі для ванни:

Емаль для ванни RealFlex 50

Емалювання ванн ціна

Справа не тільки у вартості
Емалювання ванни
Наливний спосіб
Акриловий вкладиш
Нова ванна
Термін експлуатації
до 2 років
до 5 років
до 30 років
В залежності від виробу
Вигляд — Нова Ванна
Ні
Ні
Так
Так
Наявність запаху
Присутній
Присутній
Відсутній
Відсутній
Демонтаж плитки
Не потребує
Не потребує
Не потребує
Необхідний
Ефект термосу
Не має
Не має
МАЄ
Не має
Скарги
Постійно
Інколи
Відсутні
В залежності від виробу
Робота займає
2-3 години
2-3 години
2-3 години
2-5 днів
Сім’я без ванни
до 3-х днів
1-2 доби
2-3 години
до 5 днів
Ціна
від 1400
від 1900
від 5800
Якісна — від 15,000грн
Думка фахівців
Відмовляємо
Якщо не стандарт
Рекомендуємо
Неоправдані витрати

Наливна ванна зі знижкою до 30%!

Наливна ванна
від 1900 ₴

Акриловий вкладиш
від 5800 ₴

Емалювання ванни
від 1400 ₴

Наші додаткові послуги

Послуга
Вартість
Якщо ванна раніше емальовані (зняття фарби)
від 250грн
Демонтаж пластикового сифона
від 150грн
Демонтаж чавунного / залізного сифона
від 300грн
Комплект нової обв’язки сифона з монтажем
від 700грн
Додавання колерної пасти
від 100грн
Абразивна зачистка ванни
від 100грн
Демонтаж акрилового вкладиша (ванна у ванну)
від 300грн
Акриловий куточок з монтажем
від 300грн

Покрити ванну емаллю 

1. Робота з емалювання ванни починається з підготовки поверхні. Майстру необхідно ретельно зачистивши стару емаль до однорідності. Роблять це наждачним папером або абразивним каменем — виходить акуратно, але досить довго. Якщо хочеться прискоритися, можна використовувати електроінструмент зі спеціальною насадкою. Такий хід істотно заощадить час, але додасть клопоту з прибиранням. Крім того, використовуючи дриль, потрібно подбати про захист очей, щоб не спровокувати травму попаданням дрібних частинок.

2. Якщо на поверхні ванни були глибокі пошкодження, зачистити їх потрібно особливо ретельно. При цьому важливо стежити за тим, щоб товщина знятого шару по всій площі була однаковою, не утворювалися западини і нерівності в рельєфі — емаль цього не зможе згладити.

3. Зашліфовану поверхню потрібно ретельно очистити від пилу і дрібних фрагментів знятої емалі. Ванну вимивають і дають повністю висохнути, після чого обробляють розчинником.

4. Епоксидна емаль наноситься на поверхню ванни в кілька шарів. Для нанесення використовуються валики або кисті, які дозволять добре розподілити матеріал, не залишивши смуг і непрофарбованих ділянок. Перший, грунтове покриття, наноситься як можна тонше, потім з інтервалом в декілька хвилин можна наносити наступні шари. Шарів емалі може бути в середньому від 2 до 4, але при бажанні можна нанести і більше, головне щоб на фарбі не з’явились напливи. Потрібно пам’ятати, що від кількості і товщини шарів залежить час повного висихання оброблюваної поверхні.

5. По завершенні всіх етапів залишається лише дочекатися, коли матеріал повністю висохне. Після цього ванну можна підключати до каналізації і водопроводу. Перед першим використанням оновленого вироби його необхідно ретельно та акуратно вимити мильним розчином і м’якою ганчіркою.

емалювання ванни

Реставрація ванн емаллю - Переваги

Покриття ванни емаллю RestVann — метод не новий, а сам матеріал відомий багатьом і не раз випробуваний. Епоксидної емалі довіряють, оскільки працювати з нею нескладно, і кінцевий результат завжди передбачуваний.

Покриття ванн емаллю - Недоліки

реставрація емальованих ванн

Працювати з емаллю нескладно, але процес цей досить довгийНеобхідність наносити кілька шарів і вичікувати між ними певний проміжок, вимагає досить багато часу;

Епоксидна емаль — матеріал з різким і їдким хімічним запахом. Працювати з нею необхідно, обов’язково використовуючи засоби індивідуального захисту. У приміщенні повинен бути постійний приплив свіжого повітря. Сучасні тенденції в будівництві і ремонті виключають використання таких матеріалів, віддаючи перевагу безпечним і екологічним складам;

Емалювання — самий недовговічний метод оновлення ванни, існуючий на сьогоднішній день. Для того щоб покриття прослужило хоча б рік, необхідно дуже акуратне використання і дбайливе поводження. Якщо в квартирі живуть діти або численне сімейство, результат емалювання не протримається довго;

В емальовану ванну не можна ставити металеві тази і відра, упускати будь-які предмети, різко міняти температуру води. Емаль пориста, а тому швидко брудниться, поглинаючи забруднення і іржу. Мити поверхню бажано після кожного використання, щоб зберегти її білизну на довший термін;

Епоксидна емаль дуже довго сохне. У порівнянні з іншими методами ремонту, покриття емаллю займає найбільше часу від початку робіт до моменту, коли ванній можна буде користуватися. В середньому на повне висихання матеріалу потрібно близько тижня. Для сучасної людини найціннішим ресурсом є час, тому емалювання стає все менш популярною;

Епоксидна емаль не придатна для вирівнювання поверхні ванни. Матеріал «провалюється» в найдрібніші пори і борозенки, створюючи рельєф, помітний при найближчому розгляді;

З огляду на вкрай недовговічне і ненадійне покриття, яке створює епоксидна емаль, вважати її дешевою і вигідною просто не можна. Незначно заощадивши на покупці цього матеріалу, власнику квартири незабаром знову доведеться витрачатися на реставрацію ванни.

Епоксидна емаль така ж тендітна, як і порошкове, яку наносять на чавун в промислових умовах. Але між ними є істотна відмінність — заводська емаль в рази товще і надійніше, в той час як епоксидна може пошкодитися навіть від самого незначного впливу;

емалювання ванни відео
Проиграть видео

Емалювання ванн відгуки

реставрація ванни відгуки

Майстер приїхав вчасно, все роз’яснив, зняв всі наші сумніви. Аккуратно і ретельно виконав всі роботи і дав рекоменціі по догляду. Чудова робота, велике спасибі

Переваги: Пунктуальність, оперативність, акуратність, ввічливість

Недоліки: Не має

Євген Баско Перевірений відгук 25.06.2020

Читати більше відгуків
відновлення ванни відгук

Все сподобалося з моменту звернення по телефону, оператор чемно і компетентно надала інформацію щодо вартості.

Переваги: Професійний підхід майстра

Недоліки: Не помітили

Ірина Андрієва Перевірений відгук 05.07.2020

Читати більше відгуків
Відновлення ванни відгук

Звернулася по допомогу в «RestVann», щоб виправили дефекти ванни. Відреагували швидко, зробили все на відмінно. Дуже дякую!

Переваги: Якість і швидкість виконання роботи

Недоліки: Не має

Анастасія Бикова Перевірений відгук 19.09.2020

Читати більше відгуків