restvann.com.ua

Сколи на ванні

ремонт емальованих ванн
покрити ванну рідким акрилом

Відколи на ванні — це пошкодження, які з’являються на поверхні через сильних ударів або падіння на неї важких предметів. Як правило, сколами різного розміру і глибини покриваються емальовані ванни, оскільки цей матеріал дуже крихкий. Наявні відколи і відшарування емалі з часом поглиблюються і продовжують руйнуватися, поступово погіршуючи вигляд виробу.

Чи означає це, що ванна безнадійно зіпсована? Зовсім ні, її можна не тільки відремонтувати, але і поліпшити її характеристики. Це можливо завдяки технології реставрації ванн рідким акрилом. Вона дозволяє усунути будь-які пошкодження, створити бездоганно гладку поверхню і продовжити термін використання ванни на великий проміжок часу.

Чого не варто робити, так це намагатися заповнити місце відколу самостійно підручними матеріалами. Непідготовлена ​​і не оброблена належним чином поверхня не буде зчіплюватися ні з яким матеріалом так, як це необхідно. В результаті волога все одно просочиться в порожнину відколу і продовжить руйнувати емаль.

Чому відколи потрібно відразу ремонтувати?
Відремонтувати скол на ванній

Навіть якщо власник квартири не страждає на перфекціонізм і відколи на ванні його не турбують, ремонтувати їх все ж доведеться. Справа не тільки в тому, що вони роблять поверхню ванни некрасивою, але можуть бути ще й небезпечними. Нерівна поверхня відколу — сприятливе місце для розвитку бактерій. У поглибленні постійно накопичується вода, яка не тільки є місцем існування мікроорганізмів, але також безперервно продовжує процес корозії і руйнування поверхні.

Інтенсивне механічний вплив на поверхню емалі провокує не тільки поява відколу, але також викликає поява сіточки найдрібніших тріщин, які можуть бути непомітні для ока. Ці тріщини роблять покриття менш міцним, послаблюють його, тому подальше руйнування, збільшення відколу або поява нових пошкоджень в цьому районі буде лише питанням часу.

Тверда емаль, повреждаясь, часто утворює скол з нерівними краями. Іноді матеріал починає ще й відшаровуватися, що призводить до появи гострої кромки. Такі місця на ванні можуть бути небезпечними, адже про них можна поранитися. Особливо, якщо в квартирі живуть діти, або якщо у ванні миють тварин.

Рідкий акрил — це кращий матеріал для ремонту і профілактики сколів, а також інших пошкоджень. Найправильніший і з точки зору практичності, і з точки зору естетики варіант — покрити всю ванну акрилом, не чекаючи, поки на ній з’являться серйозні пошкодження. Після цього виріб стане не тільки однорідно білою і гладким, але також стійким до всіх впливів, які небезпечні для емалі. Рідкий акрил для покриття ванн і ремонту сколів при правильному застосуванні і дотриманні технології має дуже хорошу адгезію, завдяки чому надійно тримається на поверхні чавунної ванни.

Усунення сколів рідким акрилом

Якщо на ванні є поодинокі відколи, їх можна відремонтувати точково, проте є кілька вагомих причин, за якими варто вдатися до повної реставрації вироби:

За допомогою рідкого акрилу можна ремонтувати відколи будь-якої глибини і розміру. Для усунення неглибоких ушкоджень буде досить стандартної процедури реставрації, яка має на увазі зняття старої емалі з поверхні ванни і покриття її методом наливу рідкого акрилу. Якщо ж виріб сильно постраждало в процесі експлуатації і на ньому є серйозні, глибокі відколи, майстру чекає серйозна робота в кілька етапів.

 

Для початку йому потрібно буде зняти за допомогою наждачного паперу стару емаль, яка була пошкоджена і зберігає на собі сліди багаторічної експлуатації. Місця, в яких є сколи, шліфуються особливо ретельно, загладжуються гострі краї, а відшарування зачищаються аж до металевого блиску. Після цього з поверхні повинна бути ретельно прибрана вся пил, краще за все — пилососом. Потім ванна обробляється дезинфікуючим і знежирюючим розчинами. Місця особливо глибоких відколів майстер заповнює швидковисихаючої шпаклівкою.

 

Завершальний етап ремонту — покриття ванни підготовленим рідким акрилом. Його ідеальна зчіпка і здатність вирівнювати будь-яку поверхню дозволяють отримати бездоганний результат при будь-яких вихідних даних.

акрилова вставка в ванну
Проиграть видео

Завдяки рідкому акрилу можна не тільки усунути наявні на ванні відколи, але і попередити появу їх в майбутньому. Він, на відміну від твердої і крихкої емалі, має набагато більш еластичною структурою, запобігаючи виникненню сколів і інших пошкоджень. Акрилова поверхня довговічна і зберігає гладкість, цілісність і блиск поверхні на довгі роки експлуатації.