restvann.com.ua

Фарбування ванни

Одним з доступних способів, що дозволяють візуально оновити і продовжити термін служби, є фарбування ванни. Для цього використовується епоксидна емаль, яка допомагає надати старому покриттю білизну і блиск.

Наливна ванна

Залишити заявку на безкоштовний виїзд майстра

За затишок, відчуття чистоти і гігієни в санвузлі більшою мірою відповідає зовнішній вигляд ванни. Якщо вона виглядає тьмяною, сірої, потемніла від часу, покрилася шорсткими іржавими плямами, то, швидше за все, і загальне враження від перебування в кімнаті буде не найприємнішим. Білосніжні блискучі поверхні наштовхують нас на думку про гігієнічну чистоту і надають інтер’єру санвузла свіжості та актуальності, навіть якщо обробка в ньому не найновіша.

Незважаючи на те, що магазини товарів сантехніки заповнені всілякими сучасними акриловими ваннами, в багатьох санвузлах досі встановлені чавунні ванни радянського періоду і на це є свої вагомі причини. Експлуатаційні якості чавуну ідеальні для комфортного використання ванни — він довго зберігає тепло води і поглинає її шум, він стійкий завдяки великій масі, а також міцний і довговічний. Про надійність чавунних ванн можна судити по довгим десятиліттям їх використання. Вони могли б служити і ще не один десяток років, якби не головний недолік — тендітна, вразлива емаль. Вкрита тріщинами, плямами, сколами, відшарування та іншими зовнішніми дефектами, вона стає не тільки неестетично, а й негігієнічною, оскільки поверхня з порушеннями цілісності покриття важче утримувати в чистоті.

Фарбування емаллю або рідкий акрил? Порівняння цін
Справа не тільки у вартості
Емалювання ванни
Наливний спосіб
Акриловий вкладиш
Нова ванна
Термін експлуатації
до 2 років
до 5 років
до 30 років
В залежності від виробу
Вигляд — Нова Ванна
Ні
Ні
Так
Так
Наявність запаху
Присутній
Присутній
Відсутній
Відсутній
Демонтаж плитки
Не потребує
Не потребує
Не потребує
Необхідний
Ефект термосу
Не має
Не має
МАЄ
Не має
Скарги
Постійно
Інколи
Відсутні
В залежності від виробу
Робота займає
2-3 години
2-3 години
2-3 години
2-5 днів
Сім’я без ванни
до 3-х днів
1-2 доби
2-3 години
до 5 днів
Ціна
від 1400
від 1900
від 5800
Якісна — від 15,000грн
Думка фахівців
Відмовляємо
Якщо не стандарт
Рекомендуємо
Неоправдані витрати

Наливна ванна зі знижкою до 30%!

Наливна ванна
від 1900 ₴

Акриловий вкладиш
від 5800 ₴

Емалювання ванни
від 1400 ₴

Наші додаткові послуги

Послуга
Вартість
Якщо ванна раніше емальовані (зняття фарби)
від 250грн
Демонтаж пластикового сифона
від 150грн
Демонтаж чавунного / залізного сифона
від 300грн
Комплект нової обв’язки сифона з монтажем
від 700грн
Додавання колерної пасти
від 100грн
Абразивна зачистка ванни
від 100грн
Демонтаж акрилового вкладиша (ванна у ванну)
від 300грн
Акриловий куточок з монтажем
від 300грн
Оновлення рідким акрилом: переваги

Епоксидна емаль — це доступний і відомий більшості матеріал, за допомогою якого можна додати поверхні ванни можна повернути білизну і глянець нового вироби.

Пофарбувати ванну емаллю: послідовність дій

Весь процес оновлення ванни за допомогою фарбування можна умовно розділити на три етапи: підготовка поверхні, нанесення емалі і висихання матеріалу.

  1. Спочатку необхідно відключити ванну від комунікацій, зняти змішувач і фурнітуру зливу і переливу, щоб не забруднити їх фарбою і якісно нанести матеріал всюди. 

  2. Наждачним папером з поверхні рівномірно знімається старий шар емалі. Це необхідно для того, щоб зачистити ділянки з тріщинами, сколами і проникли всередину забрудненнями, а також для гарної зчіпки фарби з ванною.

  3. Оброблену до стану однорідності поверхню очищають від утворилася пилу, ретельно вимивають, висушують і знежирюють. На поверхні не повинно залишатися ніяких частинок знятої емалі, інакше фарбування буде неякісною.

  4. Епоксидну емаль перед початком роботи ретельно розмішують до однорідності, а потім наносять на поверхню. Для фарбування ванни використовують кисті або валики, але неодмінно якісно зроблені. Вони не повинні залишати на пофарбованої поверхні смуги, лисини і прилип ворс.

  5. Фарбувати ванну емаллю необхідно в кілька шарів. Зазвичай достатньо 3 або 4 покриттів з інтервалом в 15-20 хвилин після кожного. Після закінчення робіт залишається дочекатися, поки емаль повністю просохне.

6. Коли матеріал повністю висох, її можна приєднувати до комунікацій і монтувати змішувач. Перед першим використанням ванну потрібно вимити без застосування абразивних засобів і агресивної хімії. Підійде звичайне мило, нанесене на м’яку губку.

фарбування ванни емалю фото
Недоліки фарбування ванни емаллю

Фарбування ванни епоксидною емаллю — це метод, який поступово практично витіснили інші, більш сучасні матеріали і способи реставрації. Деякі вдаються до нього, не знаючи про всі недоліки емалі:

 

Епоксидна емаль — абсолютно не те ж саме, що порошкова, яка наноситься на чавун в промислових умовах. По суті, це та ж фарба, але більш щільна, густа і призначена для експлуатації поверхні в умовах постійної вологості. Шар емалі виходить тонким , ненадійним і недовговічним.

Фарбування ванни, хоч і дозволяє поліпшити її зовнішній вигляд, все ж не може використовуватися для створення дійсно ідеальної поверхні. Епоксидна емаль не зробить ванну ідеально гладкою і не додасть благородний глянсовий відблиск. Фарбування не підійде для реставрації ванни з серйозними і глибокими ушкодженнями, оскільки цей матеріал не підходить для вирівнювання поверхні, а може лише підкреслити непотрібний рельєф.

Епоксидна емаль недовговічна . Її блиск і білизна зберігаються навіть при дуже дбайливе і акуратному використанні на термін не більше одного року. Після цього ванна знову зажадає реставрації.

Догляд за ванною після її фарбування досить непростий. Щоб емаль не темніла і не вбирала в себе забруднення, мити її потрібно досить часто . Оскільки застосовувати порошки і хімію з агресивним складом не можна, доведеться прикладати чимало зусиль для того, щоб поверхня залишалася чистою.

Емаль проводиться тільки в білому кольорі, що виключає можливість експериментів .

Щоб пофарбувати ванну, це забирає багато часу , адже матеріал потрібно наносити в кілька шарів. Крім того, епоксидна емаль довго сохне. Щоб ванній можна було користуватися, повинно пройти не менше 6-7 днів з моменту фарбування.

Під час роботи з емаллю майстру необхідний респіратор, оскільки матеріал має виражений хімічний запах і може бути небезпечним при тривалому вдиханні його парів. Квартира повинна добре провітрюватися, поки емаль повністю не висохне.

Крихкий матеріал швидко покривається сіточкою тріщин навіть від незначного впливу. У ванну, забарвлену емаллю, не можна ставити металеві відра і тази, їй протипоказані удари і подряпини. Через пористості емалі в її структуру швидко проникають забруднення, іржа солі жорсткої води. Поверхня стає шорсткою, неприємною на дотик і неоднорідною за кольором.

На тлі недовгого терміну служби епоксидної емалі, навіть низька ціна на цей матеріал не може зробити цей метод вигідним. Потреба проводити повторну фарбування ванни через невеликий проміжок часу робить його вкрай витратним .

Фарба для ванни або рідкий акрил?

Альтернатива фарбування ванни епоксидною емаллю — ремонт її поверхні рідким акрилом. Це сучасний матеріал, ідеальний в роботі і експлуатації. З його допомогою можна створити нову поверхню, яка прослужить не менше 15 років, залишаючись протягом всього терміну незмінно білої, гладенькою.

Маючи значний термін експлуатації, рідкий акрил цілком демократичний за ціною, що робить його найвигіднішим на сьогоднішній день матеріалом для реставрації ванни. На відміну від емалі, він не боїться ударів, не тріскається і не відшаровується. Робота з рідким акрилом вимагає професійних навичок, проте майстер справляється з нею швидко. У порівнянні з епоксидною емаллю, яка висихає протягом тижня, ванна, відреставрована рідким акрилом, готова до використання вже через добу.

емалювання ванни відео
Проиграть видео
Відгуки
реставрація ванни відгуки

Майстер приїхав вчасно, все роз’яснив, зняв всі наші сумніви. Аккуратно і ретельно виконав всі роботи і дав рекоменціі по догляду. Чудова робота, велике спасибі

Переваги: Пунктуальність, оперативність, акуратність, ввічливість

Недоліки: Не має

Євген Баско Перевірений відгук 25.06.2020

Читати більше відгуків
відновлення ванни відгук

Все сподобалося з моменту звернення по телефону, оператор чемно і компетентно надала інформацію щодо вартості.

Переваги: Професійний підхід майстра

Недоліки: Не помітили

Ірина Андрієва Перевірений відгук 05.07.2020

Читати більше відгуків
Відновлення ванни відгук

Звернулася по допомогу в «RestVann», щоб виправили дефекти ванни. Відреагували швидко, зробили все на відмінно. Дуже дякую!

Переваги: Якість і швидкість виконання роботи

Недоліки: Не має

Анастасія Бикова Перевірений відгук 19.09.2020

Читати більше відгуків