restvann.com.ua

Покриття ванни емаллю

емалювання і реставрація ванн
фарбування ванни акрилом

Покриття ванни емаллю — один з найпоширеніших способів її поновлення, часто використовувався для додання поверхні блиску і білого кольору. Популярність емалі для ванн помітно знижується, оскільки цей матеріал має суттєві недоліки, а ринок пропонує набагато більш гідну альтернативу — рідкий акрил.

Особливості покриття ванни емаллю

Епоксидна емаль для ванн, використовувана для реставрації в домашніх умовах — абсолютно не той же матеріал, який наносять на чавунне або сталеве виріб в процесі його виготовлення. Двокомпонентна фарба з великою кількістю пігменту і густий тягучою консистенцією має набагато меншу міцність і термін служби, ніж порошкова емаль, нанесена промисловим способом.

Епоксидна емаль складається з білої в’язкої основи і рідкого затверджувача, який додається перед початком покриття. Наносять її за допомогою інструментів — кисті або валика. Густа і щільна консистенція ускладнює цей процес. Перший шар емалі — тонкий, грунтовки. Через 20-30 хвилин можна наносити наступний шар, вже більше товстий.

Недоліки реставрації ванни емаллю
Тонкі шари епоксидної емалі не здатні перекрити дефекти поверхні ванни, зробити колір однорідним і заповнити місця пошкоджень. Товстий же шар матеріалу загрожує утворенням патьоків, напливів та іншого непотрібного рельєфу. Нанесення декількох тонких шарів протягом одного дня робить шар неміцним і недовговічним, а висихання поверхні вимагає до 7 днів

Кисті і валики, використовувані для нанесення епоксидної емалі на поверхню ванни, можуть залишати ворс і дрібні фрагменти , які прилипли до в’язкого матеріалу, а також утворювати пори і борозни на нанесеному шарі. Це значно ускладнює процес роботи і унеможливлює створення гладкого однорідного покриття.

Ще одна складність роботи з епоксидною емаллю — її різкий запах і токсичність . Майстру необхідно використовувати засоби захисту, а приміщення повинно добре вентилюватися. Провітрювання кімнати в зимовий час є неприпустимим через низьку температури, а в літній — є ризик, що пил з вікна прилипне на оброблену поверхню. Якщо емаллю покривається ванна в житловій квартирі, це принесе чималі незручності мешканцям через їдкого хімічного запаху. В ідеалі на час реставрації і висихання поверхні квартиру краще звільнити.

Ванна, покрита епоксидною емаллю, служить недовго. Особливо, якщо кілька шарів матеріалу були нанесені один за одним протягом короткого часу. У цього матеріалу недостатньо сильна адгезія, що призводить до відшарування і сколів. Навіть якщо експлуатація вироби щадна, а догляд дбайливий, зовнішній вигляд поверхні псується вже протягом першого року після ремонту. Білий колір втрачає свою яскравість, поступово жовтіє під впливом ультрафіолету , набуває сірого відтінку, стає неоднорідним і шорстким. Спроби повернути емалі гарний вигляд за допомогою чистки агресивної хімією призводять до подряпин і ще більш швидкого зносу поверхні.

Термін служби емалевого покриття становить від 2 до 5 років, і навіть в самому кращому випадку зовнішній вигляд ванни не можна буде назвати привабливим. Виходить, що єдина перевага епоксидної емалі для реставрації ванн — це її невисока вартість. Дійсно, ціна цього матеріалу невисока і доступна більшості покупців навіть якщо на оновлення санвузла виділяється невелика сума.

Ціни
Справа не тільки у вартості
Емалювання ванни
Наливний спосіб
Акриловий вкладиш
Нова ванна
Термін експлуатації
до 2 років
до 5 років
до 30 років
В залежності від виробу
Вигляд — Нова Ванна
Ні
Ні
Так
Так
Наявність запаху
Присутній
Присутній
Відсутній
Відсутній
Демонтаж плитки
Не потребує
Не потребує
Не потребує
Необхідний
Ефект термосу
Не має
Не має
МАЄ
Не має
Скарги
Постійно
Інколи
Відсутні
В залежності від виробу
Робота займає
2-3 години
2-3 години
2-3 години
2-5 днів
Сім’я без ванни
до 3-х днів
1-2 доби
2-3 години
до 5 днів
Ціна
від 1400
від 1900
від 5800
Якісна — від 15,000грн
Думка фахівців
Відмовляємо
Якщо не стандарт
Рекомендуємо
Неоправдані витрати
Чи є альтернатива покриттю емаллю?

Для більш ефективного, довговічного і безпечного оновлення ванни доцільніше застосовувати рідкий акрил. Цей матеріал створює покриття, бездоганне за якістю і зовнішнім виглядом. Специфіка роботи з ним, а також робочі характеристики дозволяють повертати білизну і гладкість навіть зношеним виробам. Рідкий акрил наноситься без використання інструментів, що забезпечує дзеркальний глянець і відсутність сторонніх включень в новому покритті. На відміну від емалі, яка втрачає зовнішній вигляд протягом першого року експлуатації, акрилова поверхня служить не менше 15 років, зберігаючи красу і цілісність.

Приклади робіт з реставрації ванн Фото

Відгуки

реставрація ванни відгуки

Майстер приїхав вчасно, все роз’яснив, зняв всі наші сумніви. Аккуратно і ретельно виконав всі роботи і дав рекоменціі по догляду. Чудова робота, велике спасибі

Переваги: Пунктуальність, оперативність, акуратність, ввічливість

Недоліки: Не має

Євген Баско Перевірений відгук 25.06.2020

Читати більше відгуків
відновлення ванни відгук

Все сподобалося з моменту звернення по телефону, оператор чемно і компетентно надала інформацію щодо вартості.

Переваги: Професійний підхід майстра

Недоліки: Не помітили

Ірина Андрієва Перевірений відгук 05.07.2020

Читати більше відгуків
Відновлення ванни відгук

Звернулася по допомогу в «RestVann», щоб виправили дефекти ванни. Відреагували швидко, зробили все на відмінно. Дуже дякую!

Переваги: Якість і швидкість виконання роботи

Недоліки: Не має

Анастасія Бикова Перевірений відгук 19.09.2020

Читати більше відгуків
емалювання ванни відео
Проиграть видео