restvann.com.ua

Емаль для ванни

Емаль для ванни — це білий матеріал на епоксидної основі з густою і в’язкою консистенцією, який щільно лягає на поверхню, дозволяючи створювати щільне однорідне покриття.

Ремонт санвузла — захід дороге і клопітка, тому і тягнуть з ним, як правило, до останнього. Повна заміна сантехніки, оновлення інженерних систем і внутрішньої обробки кімнати не тільки тягнуть за собою великі витрати, але і доставляють чималий дискомфорт мешканцям. Саме через це капітальний ремонт ванної кімнати завжди намагаються відкласти, вдавшись до оновлення окремих елементів інтер’єру.

Ванна — один з центральних елементів санвузла, найбільш помітний через своїх розмірів. Коли вона втрачає свій зовнішній вигляд, починає зношуватися і втрачає цілісність емалевого покриття, весь санвузол набуває вельми сумний вигляд.

Чавунні ванни — це вироби з майже невичерпним, нескінченним запасом міцності. Їх надійність, стійкість і довговічність варті того, щоб займати почесні місця в ванних кімнатах, якби не одна обставина. Емалеві покриття цих виробів, як правило, знав кращі часи. Стара емаль, поцяткована відколами різної площі та глибини, покреслена сіточкою тріщин і покрита плямами різних кольорів, форм і розмірів, викликає стійке бажання демонтувати ванну якомога швидше.

На щастя, існують методи оновлення чавунних ванн, які дозволяють уникнути радикальних заходів і продовжити на якийсь час термін служби виробу. Одним з них є покриття поверхні емаллю в домашніх умовах.

Емаль для ванни - застосування

Емаль є, по суті, фарбою з щільною текстурою, яку можна експлуатувати в умовах підвищеної вологості.

Варто пояснити, що емаль, нанесена на чавунну ванну в промислових умовах, значно відрізняється від того матеріалу, який використовується для покриття поверхні в ході її ремонту. На заводі порошкова емаль при високій температурі наноситься на метал досить товстим і твердим шаром. Коли ж мова йде про оновлення в домашніх умовах, мається на увазі в основному створення однорідної білої поверхні.

Будь-яка емаль, як наприклад, Епоксін 51 або Tikkurila (Тікуріла), також як і рідкий акрил складається з 2-х компонентів: основа і затверджувач.

Про переваги емалі для ванн

Емаль для ванн в домашніх умовах — це відомий і випробуваний багатьма матеріал. Незважаючи на появу нових методів і матеріалів для ремонту поверхонь в санвузлі, емаль нікуди не зникла, і все ще користується довірою багатьох споживачів завдяки своїм перевагам:

Середні ціни на емаль для ванн
Марка
Вага
Вартість
Епоксін 51С
700 г.
від 400грн
Анлес Ренесанс
800 г.
від 500грн
Tikkurila Reaflex 50 (Tikkurila Reaflex 50)
800 г.
від 500грн
Популярні марки емалі

Епоксін 51С

«Епоксін 51С» — це двокомпонентна епоксидна емаль для відновлення покриття побутових ванн. Виробляє її вітчизняна компанія «Еколор», яка ось уже майже 25 років розробляє і випускає матеріали для оновлення та реставрації.

Емаль «Епоксін 51С» проводиться на основі високоякісного німецького сировини від лідерів галузі — фірм DOW і BASF. Щільна і густа основа з епоксидних смол доповнюється затверджувачем, який забезпечує швидке висихання поверхні і захист покриття від пожовтіння під впливом ультрафіолету. Основна відмінність емалі «Епоксін 51С» від «Епоксін 51» полягає в скороченому періоді висихання — 24 години проти 48.

Емаль чистого білого відтінку можна колеровать в інші кольори. Доступні колірні пасти синього, жовтого, червоного, коричневого, зеленого, фіолетового, бірюзового та чорного кольорів. При правильній підготовці і якісному нанесенні матеріал дає однорідне глянсове покриття, яке за умови дбайливого експлуатації може служити більше 5 років.

Реставрація ванни емаллю «Епоксін 51С» — це, по суті, фарбування поверхні. Для роботи з цим матеріалом використовуються кисті або валики, за допомогою яких він наноситься і розподіляється. Готовий склад виходить дуже густим по консистенції, що з одного боку забезпечує щільність шару, а з іншого — створює істотні труднощі для роботи. Емаль «Епоксін 51С» допускається розбавляти розчинниками Р-12, 646 або 647, але їх обсяг не повинен перевищувати 10% від основи. Матеріал наноситься на поверхню не менше, ніж в два шари. Рекомендується готувати склад окремо для кожного шару, оскільки життєздатність суміші не перевищує 60 хвилин, після чого він стає непридатним для використання.

Рефлекс Тіккуріла 50

«Tikkurila Реафлекс 50» — це двокомпонентна епоксидна емаль для поновлення емальованих побутових ванн і плавальних басейнів. Виробник, фінська компанія Tikkurila, ось уже півтора століття створює високоякісні, безпечні, екологічні лакофарбові матеріали.

Завдяки простому застосуванню і відмінним принцип роботи даного продукту з «Tikkurila Реафлекс 50» можна оновити верхній емалевий шар ванни, надавши йому глянсовий блиск і насичений однорідний колір. Матеріал випускається в білому і блакитному відтінках і може бути завдано як на чисті поверхні, так і на фарбується повторно.

У комплект поставки «Tikkurila Реафлекс 50» входить безпосередньо епоксидна фарба і затверджувач, які змішуються перед початком фарбування в співвідношенні 1: 4. Згідно з рекомендаціями виробника, для правильної підготовки суміші обидва компонента необхідно безперервно розмішувати протягом 2-3 хвилин, після чого дати складу постояти близько 10 хвилин перед нанесенням на поверхню ванни. Емаль «Tikkurila Реафлекс 50» може наноситися за допомогою валиків, кистей або розпилювачів.

Епоксидна фарба від фінського виробника підійде для домашнього використання навіть при відсутності професійних навичок і швидкості роботи. Життєздатність готового матеріалу становить не менше 4 годин, чого цілком достатньо для того, щоб акуратно покрити домашню ванну.

Покриття емаллю «Tikkurila Реафлекс 50» наноситься не менш ніж в 2 шари з проміжком між ними не менше 8 годин. Для повного висихання обробленої поверхні необхідно 7 діб. При цьому температура повітря в приміщенні не повинна бути нижче + 23С °, при більш низьких температурах час висихання може збільшуватися.

Процес роботи з емаллю

Оновлення ванни з допомогою епоксидної емалі включає в себе майже всі ті ж дії, що і фарбування різних поверхонь.

1. Для початку борту ванни звільняють від декоративного куточка, якщо такий є. Демонтують сифон і елементи зливу і переливу, знімають змішувач.

2. Потім слід зробити оброблювану поверхню однорідною, прибравши відшарування, згладивши відколи й інші нерівності. Для цього підійде велика наждачний папір на тканинній основі. Така обробка потрібна також для того, щоб поліпшити адгезію і продовжити термін служби емалі, уникнувши отслоек.

3. За допомогою пилососа або ретельного миття з ванни забирається весь пил і дрібні фрагменти, які можуть зіпсувати покриття.

4. Ванну необхідно дезінфікувати і знежирити спеціально призначеними для цього розчинами. Це також забезпечує хороше зчеплення емалі з поверхнею і збільшує термін її служби, запобігаючи відшаровування.

5. Ретельно перемішану емаль за допомогою якісної кисті або валика починають наносити на підготовлену ванну. Якщо в процесі інструмент залишає ворс, прибирати його з поверхні потрібно відразу ж, поки емаль не застигла. Покривати ванну емаллю рекомендується не менше, ніж в 2, і не більше, ніж в 4 шари. Між кожним з них слід робити 20-хвилинну проміжок.

6. Висихання емалі вимагає терпіння. Не менш 5-7 днів буде висихати нанесений на ванну матеріал. Трохи прискорити процес можна підтриманням досить високою, близько 25 ° С, температури повітря.

Про недоліки епоксидної емалі для оновлення ванн

Емаль — матеріал досить застарілий і давно здав свої позиції. Його нечисленні гідності перекриваються серйозними недоліками:

3 роки гарантії
20 років термін служби
15 років досвіду

Якраз вчасно!

Вигідна пропозиція!

Завантаж фото своєї ванни - надішли замовлення 👉

Стань учасником розіграшу пральної машини: