restvann.com.ua

Цвіль у ванній

Головна Цвіль у ванній
Цвіль у ванній
цвіль

Цвіль проявляється у вигляді сірого, зеленуватого або чорного нальоту. Згодом вона розростається, стаючи м’якою і пухнастою на дотик. Спори цвілі погано прикріплені до поверхні, на якій розростаються, тому дрібні частки швидко розлітаються по повітрю. Вони зовсім не невинні і можуть викликати астму, алергічні реакції.

Чистота ванної кімнати — одне з найважливіших умов затишної атмосфери в ній, краси її інтер’єру і гігієни. Часом трапляється так, що мешканці приділяють багато часу прибирання і чищення санвузла, але всі їхні старання зводяться до нуля через цвілі. Для її розвитку в ванній кімнаті є всі необхідні умови, а з’явившись одного разу, вона буде докучати постійно, поки не будуть прийняті радикальні заходи.

Найчастіше цвіль і грибок з’являється на стику між ванною і стіною, в кутах, на міжплиткових швах. Ці місця сприятливі для спор грибка і важкодоступні для чищення та миття. Цвіль, яка одного разу з’явилася на пористої поверхні, з високою часткою ймовірності з’явиться там знову, адже з дрібних пір вичистити її повністю неможливо, і вона через якийсь час розростається.

Пліснява в ванній прибрати
Причини появи цвілі

Перша і головна причина появи цвілі в санвузлі — це вологість. Від води в цій кімнаті нікуди не дітися, проте на етапі будівництва або під час капітального ремонту важливо передбачити всі нюанси, які зроблять її сухою. Марно боротися з грибком в ванній кімнаті, якщо не усунуто джерело постійної вогкості.

Ще один істотний фактор появи цвілі в санвузлі — відсутність освітлення. Як правило, в цих кімнатах вікна відсутні або дуже маленькі, а штучне освітлення вимикається відразу після використання ванній.

Відсутність вентиляції — ще одна причина розвитку грибка. Закрите, замкнутий, темне і вологе простір ванної стає ідеальним середовищем для появи цвілі. Її не відразу можна виявити, але зрозуміти, що вона з’явилася, можна по характерному затхлому запаху.

Як прибрати появу цвілі

Щоб уникнути розвитку цвілі в санвузлі, потрібно забезпечити сухість всіх поверхонь і переконатися в тому, що волога нізвідки не просочується. Труби і сантехніка повинні бути цілими, ванну потрібно забезпечити шторкою або дверцятами, що перешкоджають розбризкуванню води, а її борт, що примикає до стіни, повинен бути надійно закритий спеціальним плінтусом. Продумана система обігріву дуже важлива для підтримки нормального рівня вологості. Якщо на стінах збирається конденсат, жоден спосіб боротьби з цвіллю не дасть результатів, поки не буде усунена причина його появи.

Дуже важливо ще на етапі будівництва передбачити вентиляцію санвузла. Якщо ж такої немає, кімнату потрібно регулярно провітрювати. Важлива також прибирання зі спеціальними засобами для ванних кімнат, які мають в своєму складі речовини, що знищують бактерії і спори грибів. Під час ремонту в санвузлі необхідно використовувати протигрибкові склади, а також вибирати водонепроникний одяг, уникаючи гігроскопічних.

Часто цвіль з’являється в міжплиткових швах. Будучи непомітною, вона розростається, проникаючи в пори матеріалу. Якщо усунути грибок не вдається за допомогою чистки і спеціальних засобів, доведеться оновити міжплиточних шви. Для цього потрібно повністю збити затірку, використовуючи кельму або інший відповідний для цього інструмент. Після видалення матеріалу шви потрібно повністю висушити, а потім нанести фунгіцидний засіб. Після висихання складу можна наносити нову затірку, не забувши обробити її зверху спеціальним розчином, який надовго збереже шви чистими і новими.

Як позбутися плісняви в ванній
Як уберегти від цвілі ванну

Часто цвіль чорного кольору з’являється на борту ванни в місці примикання до стіни. Також вона може вражати пошкоджені ділянки емалі, при цьому залишаючись непомітною для ока. Поглиблення, тріщини, відшарування, в яких затримується волога і забруднення — ідеальне місце для розвитку мікроорганізмів. Найкращий спосіб захистити ванну від цього — відновити її поверхню таким чином, щоб вона була ідеально гладкою і однорідною. Для цього ідеально підходить реставрація ванни рідким акрилом. Матеріал не тільки створює нову поверхню з бездоганними зовнішніми характеристиками, але і перешкоджає розвитку бактерій і спор грибів. Рідкий акрил не має пір, його текстура абсолютно гладка і має водовідштовхувальні властивості, завдяки чому перешкоджає появі цвілі.

Одночасно з реставрацією ванни майстри радять робити наливну акриловий куточок. Це саме проблемне місце, в якому чорна цвіль з’являється найчастіше. Обробка стику рідким акрилом виключить скупчення вологи і розвиток спор грибка.

Як позбутися від цвілі у ванній

Для боротьби з цвіллю існує чималий вибір як професійних, так і народних засобів, доступних кожному будинку. Серед домашніх засобів найчастіше використовують білизну або інші містять хлор речовини, розведені з водою. Також ефективна оцтова кислота або сода, гашене оцтом. Менш агресивний, але сильний природний антисептик — масло чайного дерева. З запущеної цвіллю воно не впорається, але при незначних ураженнях і в якості профілактики цілком може використовуватися.

Яке б засіб для обробки ванни від грибка ви не вибрали, потрібно враховувати летючість його суперечка. Під час проведення робіт всім мешканцям потрібно піти, кімнати закрити, максимально прибрати речі із санвузла. Людина, яка буде займатися обробкою, повинен захистити дихальні шляхи і руки не тільки від їдкої хімії, а й від спор цвілі, небезпечної для здоров’я людини.

Якщо ви виявили у ванній кімнаті грибок, зверніться до фахівців компанії «RestVann». Вони зможуть визначити і усунути причину його появи, при необхідності замінять несправну сантехніку, вдосконалять систему опалення та вентиляції, відреставрують ванну, проведуть косметичний ремонт і оброблять поверхні необхідними засобами. Наші майстри підходять до вирішення проблеми комплексно, не залишаючи цвілі шансу на повторне появу.